Môžu ostať deti samé doma?

Môžu ostať deti samé doma?

Poslaťod Hosť » Štv 17. Jan 2013 11:19:51

Som osamelá matka, mám tri maloleté deti. Chystám sa na operáciu a neviem, čo s deťmi. V nemocnici by som mala byť- ak to bude bez komplikácií – týždeň. Nakoľko sa sama starám o deti a nemám ich kde dať, neviem, čo robiť. Nemohli by byť aj samé doma? Majú 17, 12 a 9 rokov a vedeli by sa o seba postarať. Bojím sa však, že ak by sa to exmanžel dozvedel, prišla by som o ne.
Ľudmila
Hosť
 

Re: Môžu ostať deti samé doma?

Poslaťod MyMamy » Štv 17. Jan 2013 11:20:23

Vážená pani Ľudka,
pokiaľ ide o deti, nemali by ostať samé pokiaľ nemajú 18 rokov, nikdy neviete, co sa môže stať. Pre takýto prípad sú v každom meste Krízové centrá pre deti, kde môžete deti dočasne umiestniť, ak to nejde u susedov, starých rodičov a pod. Ak by sa stalo, že sa ich otec dozvie, že deti ostali samé, môže v tom čase poslať kontrolu pre podozrenie, že o deti sa matka riadne nestará z ÚPSVaR, z SPO a to by bol pre vás značný problém aj keď nie vaším zavinením. Skúste sa obrátiť na krízové centrum vo vašom meste, poprípade mi zavolajte a porozprávame sa osobne.
krízová poradkyňa
ZZŽ MyMamy
MyMamy
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 17. Jan 2013 11:30:44


Späť na Poraďme si navzájom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron