Chcem sa rozviesť

Chcem sa rozviesť

Poslaťod Julka » Štv 17. Jan 2013 11:09:37

Už dlhšiu dobu mám problém s manželom, ktorý sa správa majetnícky, je chorobne domýšľavý, bije ma už len kvôli tomu, že chcem ísť pracovať, stále si nájde niečo, aby vyvolal hádku, ktorá končí bitkou, stráži ma na každom kroku, nesmiem ísť nikam z domu. Som zúfalá, chcem požiadať o rozvod, ale nemám na právnika, nakoľko som nezamestnaná a nepoberám žiadne dávky. Mám 2 deti a nemám kam ísť, neviem, na koho sa mám obrátiť. Už ďalej nevládzem, často myslím aj na samovraždu, bránia mi v tom len moje deti, ktoré nadovšetko milujem.
Julka
Julka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 22. Jan 2013 10:41:34

Re: Chcem sa rozviesť

Poslaťod MyMamy » Štv 17. Jan 2013 11:09:50

Milá Julka,
najvhodnejšie by bolo, ak by ste mohli prísť osobne do krízovej poradne, kde by sme vám navrhli možné kroky vo vašej situácii a vy by ste si mohli premyslieť a naplánovať, čo ďalej. Môžeme vám poskytnúť psychologické aj právne poradenstvo, vrátane pomoci pri podaní návrhu na rozvod a s tým súvisiacimi záležitosťami. Tieto naše služby poskytujeme zdarma. Je však dôležité, aby ste sa sama rozhodla ísť do toho, my vás podporíme vo vašom rozhodnutí a pomôžeme vám veci riešiť.
K bežným formám násilia patria: Kontrolovanie pohybu - určovanie kam môže a kam nemôže žena ísť. Dohliadanie na jej korešpondenciu, telefón a využívanie internetu. Zabraňovanie v udržiavaní priateľstiev a záľub, izolácia od okolia. Kontrolovanie ženiných peňazí, vrátane bankového účtu. Muži zneužívajú moc pri disponovaní s finančnými prostriedkami. Nechávajú ženy prosiť o každú korunu, majú kontrolu nad príjmami a majetkom rodiny. Často bránia ženám vykonávať zamestnanie. Cieľom takéhoto konania je vytvorenie závislosti od muža, mať moc nad ženou.
Tieto príznaky, ktoré popisujete u svojho partnera však vyvolávajú obavu, či budete vôbec môcť bez podozrenia opustiť vašu domácnosť, skúste spojiť príchod do centra napr. s návštevou svojej lekárky.
Ak sa to nepodarí, určite nás ešte kontaktujte e-mailom, len dodržiavajte pravidlá bezpečného používania internetu – nájdete na www.mymamy.sk.
Držte sa zatiaľ a veľa síl
krízová poradkyňa
ZZŽ MyMamy
MyMamy
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 17. Jan 2013 11:30:44


Späť na Príklady z e-mailových rozhovorov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron