Nahradne vyzivne a nedoplatok

Nahradne vyzivne a nedoplatok

Poslaťod Sisa » Štv 17. Jan 2013 10:56:06

Dobrý den prajem,
mam otazku ohladne vyplacania vyzivneho. Otec dietata si neplatil vyzivovaciu povinnost od rarodenia dietata kedy aj odisiel do zahranicia. Dieta ma tri roky a len v decembri sa ukoncil sud ohladne urcenia vyzivneho. Obratila som sa na Medzinarodnu ochranu deti a mladeze v BA, cize zahranicneho exekutora, odkial mi odpisali: "Vymahanie vyzivneho z cudziny v sucasnosti nie je mozne z dovodu lokalizacie pobytu povinnej osoby. Odporucame Vam obratit sa na prislusny urad prace socialnych veci a roiny so ziadostou o priznani nahradneho vyzivneho." Takze tu chcem ist si poziadat o nahradne vyzivne ale hlavne co ma zaujima je ci mi vyplatia aj spätne vyzivne v sume ako je na rozsudku. (Na rozsudku je nedoplatok od doby odkedy som podala ziadost na sud). Bude to sice pekne ak mi zacne konecne niekto platit yzivne ale mne by pomohla hlavne ta suma, ktora cinni nedoplatok. Prosim poradte ak by mi to nevyplatili na koho sa mam obratit. Musim este povedat ze co sa tyka otca dietata tak nato ani nemyslim lebo za tieto tri roky som zistila ze od neho nebude lahke vymoct ani cent. Nie zeby nemal, ale je typ ktoremu je jedno ze ho budu nahanat, nezaplati aj tak nic... Takze preto potrebujem aby mi niekto vyplatil ten nedoplatok odkedy som podala na sud ale stale neviem na koho sa s tym obratit. Podla rozsudku nedoplatok treba doplatit do 15.3.2012. Dakujem Vam pekne za odpoved.
Sisa
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 22. Jan 2013 10:15:39

Re: Nahradne vyzivne a nedoplatok

Poslaťod MyMamy » Štv 17. Jan 2013 10:56:20

Dobrý deň, p. Sisa,

vaše dieťa má nárok na vyplácanie náhradného výživného od štátu, nakoľko si jeho otec neplní vyživovaciu povinnosť za posledné 3 po sebe nasledujúce kalendárne mesiace a platenie výživného nie je možné zabezpečiť výkonom súdneho rozhodnutia.

K žiadosti o náhradné výživné priložte:
• právoplatné rozhodnutie
• potvrdenie exekútora, že exekučné konanie trvá najmenej tri mesiace od doručenia návrhu na vykonanie exekúcie, alebo potvrdenie Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže o postúpení návrhu na uznanie a výkon rozhodnutia vo veci vymáhania výživného zo zahraničia, alebo potvrdenie Centra, že vymáhanie výživného z cudziny nie je možné,
• potvrdenie Sociálnej poisťovne o výške sirotského dôchodku, alebo potvrdenie o nepriznaní sirotského dôchodku
• potvrdenie o príjme žiadateľa a fyzických osôb, ktorých príjmy sa posudzujú spoločne

Úrad práce vypláca náhradné výživné v hotovosti mesačne pozadu, najskôr od prvého dňa v mesiaci, v ktorom bola podaná žiadosť. Náhradné výživné sa vypláca za celý kalendárny mesiac, aj keď podmienky nároku boli splnené len za časť kalendárneho mesiaca.

Úrad vyplatí náhradné výživné za tri kalendárne mesiace predchádzajúce kalendárnemu mesiacu, v ktorom bola podaná žiadosť, ak oprávnená osoba za toto obdobie spĺňa podmienky nároku na náhradné výživné a žiadateľ o náhradné výživné požiada o vyplatenie náhradného výživného za toto obdobie.

Je mi ľúto, ale nemám vedomosť o tom, že by Úrad práce alebo ktorýkoľvek iný orgán alebo organizácia vyplácali dlžné výživné. To by som aj naďalej ponechala v rukách exekútora príp. polície.

Krízová poradkyňa MyMamy
MyMamy
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 17. Jan 2013 11:30:44


Späť na Výživné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron