Jedna facka

Náhoda, či emócie? Mám sa čoho obávať?

Jedna facka

Poslaťod Hosť » Štv 17. Jan 2013 10:26:53

Dobry den,

volam sa Silvia, mam 28 rokov a v manzelstve zijem uz 8 rokov, ako sa hovori ze po 7 mich rokoch pride kriza tak u nas prisla a uz to trva jeden cely dlhy unavny a vycerpavajuci rok.... Mame 5 rocneho syna Davida. Manzel sa pre rokom zmenil, stratil pracu, zacal pit a chodit hrat automaty, je cim dalej tym viac agresivny... Neviem ci to tu mozem napisat, ale potrebujem to dat zo seba von.. Vynucuje si odo mna sex, vraj je to moja povinnost... ako manzelky,,.. zacinam ho nenavidiet, a mam niekedy chut ho zbit, ale asi by som sa neovladla....
Pred vcerom na mna zdvihol ruku, lebo som mu nechcela dat peniaze, potom na mna krical, dal mi facku a opat si vynutil sex... Nebola som na ziadnom vysetretni... asi som mala, ale bola som taka otrasena, tym ze ma udrel a ze je to cim dalej tym horsie..
Asi sa musim rozviest, a odstahovat sa k rodicom. Zrejme sa musim rozviest a opustit tuto nocnu moru, ale mam strach, ako je to s rozvodom??? Poradite mi prosim

Vdaka za toto forum :)

Silvia
Hosť
 

Re: Jedna facka

Poslaťod MyMamy » Štv 17. Jan 2013 10:27:35

Mila Silvia,

ak ste dospeli do stadia, ze ste rozhodnuta rozviest sa, upozornujem na par faktov:

Ziadost o rozvod Vam napise pravnik aj so zastupovanim cca za 200 Eur, MyMamy pre klientky pisu tieto navrhy a aj sluzby su zdarma.

Rozvodove konanie sa moze tahat roky, ak chcete odist aj s dietatom, je potrebne cez nas, alebo cez UPSVaR v prislusnom meste, obci dat Predbezne opatrenie na zverenie maloleteho dietata do opatery, a taktiez upravu vyzivneho.

Pokial ste zamestnana, da sa prezit aj s jednym platom, ale treba si to premysliet. Aspon cez vyzivne mozete ziskat od manzela nejake peniaze pre vasho syna.

Co sa tyka procesu rozvodu, je dobre ak sa na nho pripravite, s pravnikom alebo s nami, budete sa citit istejsie a bezpecnejsie, nie je to prijemny proces. Rozvadzat Vas mozu dlho, ak manzel nebude suhlasit.

Pri rozvode POZOR na upravu styku, teraz je popularna striedava vychova, co znamena ze dieta je 2 tyzdne u matky, dva u otca a nikto neplati nikomu vyzivne. Ak s nou nebudete na sude suhlasit, sudca alebo sudkyna moze aj tak dat podnet na presetrenie, staci ak bude jeden z manzelov o nu ziadat a caka Vas aj manzela psychologicke vysetrenie sudnymi znalcami alebo znalkynami z oblasti psychologie.

Po podani navrhu na rozvod budete mat cca o 2 mesiace az pol roka termin, ktory Vam sud oznami postou.

Po podani navrhu na rozvod pride manzelovi taktiez oznamenie a moze sa vystupnovat jeho nasilie voci Vam. Po podani navrhu je lepsie nebyvat s nim v jednej domacnosti.

Ak sa vam bude vyhrazat, ze nedostanete dieta, nepocuvajte ho, deti zveruju v 99% matke.

Styk s dietatom dajte do navrhu cca 1krat za mesiac bez Vasej pritomnosti v mieste pobytu matky. Ak budete na styku pritomna, moze sa cela jeho pozornost obratit voci Vam a on bude trvat na styku len preto, aby Vas videl. Ak nema vztah k dietatu, po case ho to bez Vasej pritomnosti prejde. Ak nie, tak ma napriek vsetkemu narok na stretnutie s vlastnym dietatom.

Vyzivne>> Ak Vam po rozhodnuti sudu pride domov rozsudok, chodte na sud dat si ho opeciatkovat a spravoplatnit. Po tomto ak Vam nezaplati vyzivne 3 mesiace (nemusia byt za sebou)pojdete aj s rozsudkom na policiu a podate trestne oznamenie na manzela za neplatenie vyzivneho. Ak nezaplati, pojde do vazby. Zatial Vy si podate na UPSVaR-e ziadost o nahradne vyzivne a stat Vam zatial zaplati a bude to vymahat od neho spat.

Zatial tolko,

drzime Vam palce a ak sa rozhodnete vyhladat nasu pomoc, sme Vam k dispozicii, kontakt mame na webe.

Pekny den

MyMamy
MyMamy
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 17. Jan 2013 11:30:44

Re: Jedna facka

Poslaťod anonym2 » Štv 17. Jan 2013 10:28:59

Dobrý deň,
s priateľom som 5 rokov a nikdy na mňa nezdvihol ruku. A tvrdila by som to až doteraz....
Boli sme na oslave, rozpravala som sa spoločne s nim a jeho priatelom, ktoreho som sa nechtiac dotkla v oblasti pasa a v tom mi priatel (bol opity, ale to nieje ospravedlnenie) strelil facku s otazkou, ze to co robis? Ale v tom si uvedomil, co spravil...viem, ze mu je to luto, ma pocit viny a hanby, nikdy neplakal predomnou, ale teraz ano...
Riesim otazku, ci s nim zostat, alebo nie. Ci to zopakuje..vsade na forach holky pisu, ze po prvej facke by si zbalili kufre a odisli..doteraz som to tvrdila aj ja, lenze to nieje take jednoduche! Ako sa da zistit, ci ma preddispozicie to spravit opat? Plati zasada, že keď to spravil raz, spraví to aj druhý krát? Inak nieje agresivny, len nechápem ten skrat...prosím poradte mi.
anonym2
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 22. Jan 2013 9:13:20

Re: Jedna facka

Poslaťod MyMamy » Štv 17. Jan 2013 10:29:45

Dobrý deň,
v opísanej situácii som postrehla nasledovné:

Žiarlivosť – váš partner je podľa všetkého žiarlivý, majetnícky. Žiarlivosť často ovplyvní aj ostatné oblasti života a vzťahov. Váš partner možno začne neprimerane kontrolovať Váš mobil, pohyb, internet..., urážať Vás a Vašich priateľov, zakazovať Vám štúdium alebo prácu, snažiť sa izolovať Vás od priateľov, kolegov, rodiny pod rôznymi zámienkami. Žiarliví muži zvyčajne obviňujú svoju partnerku zo svojho násilného správania vyjadreniami ako: „keby si to neurobila, tak by som ťa neudrel“, „ty si na vine“ a pod. Dôležité je si uvedomiť – že vy za to nemôžete. Vy nie ste jeho majetok a preto by nebolo vhodné, aby rázne ovplyvňoval vaše obliekanie, vzhľad, správanie a spôsob života.
Alkohol – máte pravdu, alkohol násilie neospravedlňuje. Muži, ktorí sa správajú násilne v čase opilosti v tom pokračujú aj vtedy, keď prestanú piť. Násilný muž môže používať alkohol ako ospravedlnenie násilia, alebo mu môže brániť v uvedomovaní si toho, akú mieru sily používa, ale rozhodne nie je príčinou násilia.
Prvá facka – násilie páchané na ženách je naučené násilie cez skúsenosť a jej posilnenie. Ak svojmu priateľovi odpustíte a nepodniknete žiadne radikálne kroky, naučíte svojho partnera, že sa vlastne nič nestalo a tým posilníte jeho násilné správanie voči Vám. Čo podniknúť? To je na Vás.

Na Vašom mieste by som neriešila otázku, či má Váš partner predispozície to opäť spraviť. Je pravda, že násilie je naučené cez pozorovanie, skúsenosť, naučené z rodín a kultúry, z rovesníckych skupín. Skôr by som sa zamerala na to, že sa k Vám v tejto situácii postavil nadradene, mocensky, trestajúco a tento postoj voči žene je predpokladom páchania násilia na žene.

ZZZ MyMamy
MyMamy
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 17. Jan 2013 11:30:44

Re: Jedna facka

Poslaťod anonym2 » Štv 17. Jan 2013 10:31:20

Ďakujem za odpoveď, veľmi si to vážim. Pekný deň
anonym2
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 22. Jan 2013 9:13:20

Re: Jedna facka

Poslaťod Hosť » Štv 17. Jan 2013 10:32:14

ahoj moj manžel ma začal byt pred 3rokmy,začal ma uražat a ponižovat ohovara ma pred detmi a bytky sa stupnuju najpr raz za rok potom raz za pol roka teraz asi kazde dva mesiace a už nevladzem a tak som začala popijat jednu flasu piva denne aby som sa nezblaznila mame dva deti 15 a 13,ale nechcem popijat mam toho dost to nieje problem toho nechat a teraz sa vyhraža ze som blazon že som alkoholik a chce ma dat zavriet sudom na psychiatriu ale nemam kde ist byvat jeho mama ja na jeho mieste a moja tiež nikto mu nič nepovie tak si roby čo chce som v hmotnej nudzi a mam brigadu ale chcem vediet može niečo proti mne podniknut,dakujem za radu :?
Hosť
 

Re: Jedna facka

Poslaťod poradkyna » Štv 17. Jan 2013 10:33:25

Dobrý deň prajem,

... ak to tak pôjde ďalej, útoky zo strany partnera môžu byť na dennom poriadku. Je na čase urobiť revíziu (kontrolu, opravu) manželstva. Je Váš manžel schopný zmeny? Máte dostatok síl podniknúť Vy sama nejakú zmenu? Je možné udržať rodinu pokope? Ako situáciu v rodine vnímajú Vaše deti?

Skúste si v pokoji a zodpovedne odpovedať na tieto a podobné otázky. Nemôžete si dovoliť utopiť svoje nešťastie v alkohole. Iba si tým ubližujete, ako aj svojim deťom. Rozhodnutie, ako budete žiť ďalej, musíte urobiť pri plnom vedomí.

A čo môže manžel podniknúť proti Vám? V prípade užitia väčšieho množstva alkoholu môže privolať rýchlu zdravotnú pomoc, môžete byť prevezená na odd. psychiatrie. V prípade rozvodu môže žiadať o zverenie detí do svojej starostlivosti. V prípade zanedbania povinnej školskej dochádzky detí môže byť na rodiča podané trestné oznámenia zo zanedbania výchovy dieťaťa.

Ale to nemusí byť Váš prípad. Neostávajte so svojím problémom sama, nevzdávajte sa. Aj keď nenachádzate podporu vo vlastnej rodine, je veľa poradní a organizácii, ktoré Vám pomôžu zorientovať sa v probléme a poskytnú bezplatné poradenské služby. Môžete navštíviť Centrum poradensko-psychologických služieb alebo aj naše združenie.
V prípade záujmu ma kontaktujte na čísle 0911 444 991, ZZŽ MyMamy, Okružná 32, Prešov.
poradkyna
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 22. Jan 2013 9:32:27


Späť na Prvá facka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron